Product Manager (m/f)

Warsaw, Poland Full-Time

Misją Westwing jest inspirowanie i czynienie każdego domu pięknym domem. Pragniemy za pośrednictwem branży eCommerce wprowadzić wyjątkowość do domu i stylu życia naszych klientów w 11 krajach Europy. Będąc niespełna 7 lat na rynku, w 2017 roku osiągnęliśmy dochody w wysokości 220 milionów euro. Co ważniejsze, perspektywy rozwoju są ogromne.

Zespół Westwing stanowi sekret naszego sukcesu. Ponad 1100 członków naszego zespołu łączy kreatywność i styl z innowacyjną technologią oraz solidnymi podstawami biznesowymi. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z inspirującymi kolegami, którzy są inteligentni, zabawni, ambitni i otwarci na wyzwania, aby zmieniać branżę i zadbać o jej przyszłość.

Product Manager to osoba odpowiedzialna za tworzenie i prowadzenie kampanii pojawiających się na stronie Westwing.pl. Stanowisko to wymaga umiejętności prowadzenia projektów na wielu szczeblach organizacji, analitycznego myślenia i wyczucia stylowego oraz estetycznego, natomiast nie obejmuje zadań stricte zakupowych czy sprzedażowych.

Opis stanowiska:

  • Tworzenie kampanii pojawiających się w ofercie klubu Westwing.pl, w tym:
    • Analiza ekonomiczna potencjału kampanii (np. na podstawie historycznych wyników, porównanie oferty z ofertą dostępną na rynku itp.)
    • Optymalizacja cen produktów
    • Selekcja stylowa produktów (we współpracy z zespołem Stylu)
    • Współtworzenie komunikacji poszczególnych kampanii oraz wytycznych dla zespołu grafików oraz redaktorów
  • Bieżąca współpraca z zespołem Kupców, zespołami kreatywnymi, Logistyką
  • Zarządzanie pracą Product Specialists dedykowanych do zespołu Product Managera
  • Zarządzanie portfolio dostawców
  • Stały kontakt z dostawcami w celu pozyskania informacji o marce/produkcie, zdjęć produktów, opisów technicznych itp.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ekonomiczne, biznesowe)
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego, preferowane branże: e-commerce fashion, kluby zakupowe, FMCG, retail
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość i ukierunkowanie na szeroko pojęte obszary style/fashion/wystrój wnętrz/design
  • Wybitna organizacja pracy (koordynacja procesów, terminów etc.), zaangażowanie, inicjatywa i samodzielność
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (PowerPoint, Excel). Znajomość SQL będzie dużym atutem
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodną komunikację.

Oferujemy:

  • Ciekawą pracę, moc nowych wyzwań i możliwości wszechstronnego rozwoju w międzynarodowej firmie – liderze rynku eCommerce w swojej kategorii
  • Dużą samodzielność w realizowaniu obowiązków
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjny pakiet socjalny